Kancelaria Adwokacka

Warszawa Mokotów

ul. Bukowińska 12 lok. 1201

ZADZWOŃ DO NAS

504-484-515

Przestępstwa Narkotykowe

Przestępstwa narkotykowe adwokat od spraw narkotykowych obrona osób oskarżonych o przestępstwa narkotykowe opisane w Ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii tzw. „prawie narkotykowym”.
Świadczymy pomoc prawną i obronę osobom oskarżonym o popełnienie czynów zabronionych kryminalizowanych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, w szczególności dotyczy to zarzutu z art.53 do art.68 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – tzw. „ustawy narkotykowej”.
Art. 53 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalne wytwarzanie lub przetwarzanie narkotyków lub środków narkotycznych.
Art. 54 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – przygotowania do wytwarzania narkotyków.
Art. 55 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalny obrót międzynarodowy i wewnątrzwspólnotowy narkotykami i środkami o działaniu narkotycznym.
Art. 56 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – wprowadzenie do obrotu i uczestniczenie w obrocie narkotykami i środkami o działaniu narkotycznym.
Art. 57 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – przygotowanie do handlu narkotykami oraz przygotowania do przemytu narkotyków, wprowadzanie do obrotu narkotyków i substancji narkotycznych.
Art. 58 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – ułatwianie, umożliwianie i udzielanie albo nakłanianie do użycia narkotyków i substancji narkotycznych.
Art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nakłanianie do użycia narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej albo udzielanie lub ułatwianie użycia narkotyków oraz środków o działaniu narkotycznym.
Art. 60 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – niezawiadomienie o przestępstwie handlu narkotykami i środkami narkotycznymi.
Art. 61 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalny obrót prekursorami.
Art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalne posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych.
Art. 62b Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – posiadanie nowych substancji psychoaktywnych.
Art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalna uprawa i zbiór maku, konopii, koki.
Art. 64 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – kradzież narkotyków w tym środków odurzających, substancji psychotropowych i psychoaktywnych.
Art. 65 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalna uprawa maku niskomorfinowego lub konopi włóknistych.
Art. 66 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalny obrót prekursorami.
Art. 67 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – naruszenie zasad ewidencji.
Art. 68 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – nielegalna reklama lub promocja narkotyków i środków narkotycznych, środków odurzających i substancji psychotropowych.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii narkotykami są środki odurzające pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, w formie czystej lub w formie preparatu, działające na ośrodkowy układ nerwowy określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani.
Specjalizujemy się w prawie karnym i sprawach karnych obejmujących swoim zakresem także przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem narkotyków oraz przemytem, obrotem i handlem narkotykami, w szczególności heroiną kokainą, amfetaminą, metamfetaminą, LSD oraz innymi środkami i substancjami narkotycznymi.

Sprawy karne, związane z przestępstwami narkotykowymi i narkotykami, w szczególności obrót narkotykami, przemyt narkotyków, przewóz, posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków stanowią coraz większy odsetek spraw rozpoznawanych przez Organy ścigania i Sądy. W sprawach narkotykowych często orzekana jest kara długoletniego pozbawienia wolności, w związku z tym bardzo ważna jest obrona osoby oskarżonej o posiadanie narkotyków, obrót lub handel narkotykami albo przemyt narkotyków przez adwokata karnistę mającego duże doświadczenia w prowadzeniu spraw narkotykowych i obroną osób oskarżonych o przestępstwa narkotykowe.

W sprawach karnych dotyczących narkotyków, w szczególności w przypadku podejrzenia o handel narkotykami lub przemyt narkotyków bardzo często stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a to oznacza, że kontakt z adwokatem karnistą jeszcze przed złożeniem wyjaśnień przez osobę podejrzaną jest wręcz konieczny.
Kancelaria Adwokacka świadczy pomoc prawną na wszystkich etapach postępowania karnego związanych z obroną osób oskarżonych, w szczególności o handel i przemyt narkotyków, wprowadzanie do obrotu lub posiadanie narkotyków art.53 do art.66 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – UPN.

W nagłych wypadkach istnieje możliwość umówienia spotkania z osobami potrzebującymi szybkiej i profesjonalnej pomocy adwokata karnisty, obrońcy w sprawach karnych narkotykowych poza godzinami pracy Kancelarii np. po zatrzymaniu przez Organy ścigania za posiadanie narkotyków.
Jeśli Państwa dziecko zostało zatrzymane przez Organy ścigania za posiadanie narkotyków, to oznacza, że pilnie potrzebuje waszej pomocy, a to z kolei oznacza, że potrzebujecie Państwo pomocy skutecznego adwokata karnisty specjalizującego się w trudnych i skomplikowanych sprawach karnych – sprawach narkotykowych, który udzieli profesjonalnej pomocy prawnej Państwa dziecku, w tych trudnych chwilach.

Przestępstwa narkotykowe, adwokat od spraw narkotykowych – naszą pasją jest szeroko rozumiane prawo karne oraz trudne i skomplikowane sprawy karne, dlatego oferujemy obsługę prawną na najwyższym poziomie. Z usług naszej Kancelarii korzystają osoby bardzo wymagające oczekujące profesjonalnej i skutecznej pomocy prawnej oraz maksymalnego zaangażowania i indywidualnego podejścia do Klienta i powierzonej sprawy, w związku z tym oferujemy Państwu kompleksową obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Adwokat Stanisław Korzeniewski

Call Now Button